PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34565}
6,9 221 464
oceny
6,9 10 1 221464
6,5 11
ocen krytyków
The Ring
powrót do forum filmu The Ring
pawel_nowakk

Japońskie horrory są sztuczne i nudne więc jak zawsze to amerykańskie wygrywają i tym razem też tak jest.Ogółem to nie lubię horrorów ale oglądałem obydwa Ringi i przyznam iż amerykański lepiej trzyma w napięciu. Oczywiście to moja opinia.

JackRobertkokos

To amerykańskie według ciebie są naturalne :)
Horrorów japońskich jest tak dużo, że uogólnianie nie ma sensu. Raz amerykanie zrobią lepszy horror, a raz Japończycy, ale klimatycznie są całkiem inne (japońskie zazwyczaj bardziej smutne i dramatyczne). Może efekty specjalne są lepsze w amerykańskich, ale w pozostałych elementach to japońskie są bardziej udane.

pawel_nowakk

Nie chodzi mi tylko o efekty wizualne ale także o obsadę.W japońskich horrorach nie uświadczę fajnego aktora,którego cenię i który trochę bardziej urozmaica film.W japońskich horrorach jak dla mnie bardziej stawiają na ,,make up'' postaci,ze względu iż bardzo często wyglądają one na bardziej przekonywujące niż w amerykańskich horrorach lecz dla mnie jest to nikły plus ze względu iż reszta filmu mnie nie pociąga i najzwyczajniej w świecie nudzi.Oczywiście nie oglądam filmów tylko dla aktorów ale do amerykańskich już jestem chyba bardziej przyzwyczajone i niech tak zostanie.Przyznam jeszcze iż hiszpańskie horrory też są dobrze wykonane.

JackRobertkokos

przyzwyczajony*

JackRobertkokos

Dla mnie nie ma znaczenia czy aktor jest znany czy nie, gdyż nie dla aktorów oglądam filmy. Interesuje mnie charakter i zachowanie danej postaci w filmie, a nie kto ją gra. W japońskich filmach jest również wielu znanych i dobrych aktorów, ale ty ich po prostu nie znasz.

Dla mnie najważniejszy jest klimat, a ten w horrorach japońskich jest zazwyczaj lepszy (oczywiście słabe i nudne filmy są również). Akcja toczy się inaczej (często wolniej) co właśnie wielu osobom nieobeznanym w temacie może się nie podobać.

pawel_nowakk

Ja ogółem nie lubię horrorów a klimat utworzony w japońskich horrorach mi nie dopisuje więc tym bardziej ich nie oglądam.A to,że trafię czasami na całkiem ciekawą fabułę,która mnie będzie potrafiła wciągnąć to na prawdę rzadkość.I akurat ciekawe tematyki znajduję w horrorach amerykańskich,no cóż poradzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones